LC Anděl Lifestyle

Proč šetřit s culíky, co hledat v šamponu a jak oddálit šediny ?

Začaly vám najednou padat víc vlasy? Nejspíš to nebude nic vážného.

Začaly vám najednou padat víc vlasy? Nejspíš to nebude nic vážného, jen se vaše hříva dostala do tak zvané výpadové fáze. Možná se ale přece jen děje něco neobvyklého, a proto je třeba začít konat. Vypadávání vlasů se dá totiž účinně řešit, a trochu oddálit lze podle odbornice i jejich šedivění. Jen je třeba začít včas a použít ty správné metody a prostředky.

Již v devátém týdnu embryonálního vývoje se plodu začínají tvořit vlasové cibulky, jichž máme na hlavě v průměru sto tisíc. Bylo by tedy divu, kdyby nám nějaký vlas občas nevypadl. Denní úbytek není malý, dermatoložka Jitka Chaloupecká říká, že povolený výpad vlasů, tedy takový, který nevěstí nic špatného, je stovka denně. „Pokud by se vám zdálo, že vám vlasů vypadává víc anebo to trvá déle než dva tři měsíce, raději navštivte dermatologa,“ říká v dalším dílu podcastu MUDr.ování lékařka.

Proč čekat tak dlouho? Jednoduše proto, že vlas prochází třemi fázemi: růstovou, klidovou a výpadovou. Růstová trvá dva až šest let, klidová kolem deseti dnů a výpadová dva až čtyři měsíce. Proto nemusíte panikařit hned, jakmile vám při česání zůstane ve hřebenu víc vlasů, než jste zvyklí.

Zdroj: Proč šetřit s culíky, co hledat v šamponu a jak oddálit šediny? Lékařka radí, jak na zdravé vlasy [online].

Dostupné z: https://www.prozeny.cz/clanek/zdravi-mudr-ovani-mudrovani-jitka-chaloupecka-zdravi-vlasu-83296

  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Jitka Chaloupecká
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.