LC Anděl Lifestyle

Jak si poradit se sezonním padáním vlasů ?

Padání vlasů je přirozený proces. Růst a výpad vlasů podléhá cyklickým změnám. 

V jakém ročním období padají vlasy víc?

Padání vlasů je přirozený proces. Růst a výpad vlasů podléhá cyklickým změnám. Vlas je nejdříve v aktivní růstové fázi, poté ve fázi klidové, kdy už neroste a neprodukuje pigment, a nakonec přichází fáze, kdy vlas vypadne. Problém nastává, když vlasy začnou nápadně řídnout nebo se začnou tvořit ložiska bez vlasů. Obecně se udává, že na podzim nám padá více vlasů, nemělo by to však trvat dlouho a být viditelné. Jednoduchý návod, jak se připravit na zvýšené padání vlasů, není. Doporučuje se šetrná péče o vlasy, ochrana před nepříznivými vnějšími vlivy, obecně také zdravá životospráva a vyvarovat se stresu.

Pokud tedy ztrácíme vlasů více, než je zdrávo, jaká je pomoc ?

Máme k dispozici řadu podpůrných opatření, která mají za cíl zvýšit prokrvení vlasové pokožky a dodat jí důležité růstové faktory, které působí preventivně a pomáhají zastavit padání vlasů. Oslabené vlasové cibulky jsou pak zásobeny větším množstvím kyslíku a nutričních látek. Lokálně se doporučují šampony, tonika a léčivé roztoky s obsahem účinných látek, například s minoxidilem, estradiolem, nebo kyselinou salicylovou. Podpůrná celková léčba zahrnuje vitamíny skupiny B, minerály-zinek a selen, aminokyseliny obsahující síru-methionin, cystein. Dále se využívají postupy fyzikální, kam patří kryalizace, léčba světlem, plazmaterapie.

Médium: Maminka: 1/22. CNC, 2022. ISSN 1213-5100.

Časopis Maminka
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Naděžda Vojáčková
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.