LC Anděl Lifestyle

Ošetření IPL

Zkratka IPL znamená v překladu intenzivní pulsní světlo. Jak z názvu vyplývá, jde o světelný zákrok

Ošetření IPL

V boji se stárnutím kůže je jednou z nejpřirozenějších variant, kterou současná medicína zná, snaha o strojové nabuzení novotvorby kolagenu lasery, světly, radiofrekvencí nebo třeba ultrazvukem. Strojů existuje mnoho, ale společným styčným bodem této procedury, kterou nazýváme rejuvenace neboli omlazení, je prohřívání hlubokých kožních struktur a namotivování buněk ke zvýšené tvorbě kolagenu. Jedním z nejoblíbenějších strojů, které k rejuvenaci používáme, je IPL.

Zkratka IPL znamená v překladu intenzivní pulsní světlo. Jak z názvu vyplývá, jde o světelný, tedy ne laserový, zákrok. Dá se říct, že se jedná o jakýsi předstupeň laserového ošetření. Kromě omlazení Ize od zákroku očekávat i barevné sjednocení pleti, částečné odstranění pigmentových skvrn a zlepšení stavu popraskaných cévek. Hodí se tedy pro klienty toužící po omlazení, ale též pro ty ženy, které trpí na hormonálně způsobené pigmentace na obličeji - melasmata.

Zdroj: Kondice: Pro ženy, které mají energii. Praha: VLTAVA LABE MEDIA, Únor 2022. ISSN 1804-9540.

Editor: Lenka Lysoňková

Časopis Kondice
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Edita Nováková
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.