LC Anděl Lifestyle

Domácí péče o pleť

Základem je dostatečné čištění a pečlivé odlíčení

Důležité je znát typ pleti a její požadavky, a podle toho vybrat vhodné produkty, což někdy bývá docela oříšek. Základním pilířem úspěchu krásné a mladistvě vypadající pokožky je dostatečné čištění a pečlivé odlíčení pleti.

„Tento krok je opravdu nezbytný k tomu, aby naše pleť dokázala přijmout potřebné živiny z kosmetických produktů, nemluvě o ucpaných pórech, které by nás začaly trápit,“ souhlasí Renata Bílá, kosmetička z Laserového centra Anděl.

Pokud nevíte, jaké kosmetické výrobky jsou právě pro vás vhodné, investujte do konzultace s profesionální kosmetičkou. V základu by pečující arzenál měl obsahovat sérum, denní a noční krém, krém na oční okolí a pleťové masky, ovšem nabízí se nespočet dalších užitečných produktů.

Na piedestalu pleťové péče jsou v posledních letech například pleťové oleje. Ty ale nemusí vyhovovat všem typům pokožky, je potřeba s nimi umět vhodně pracovat. Proto je lepší nechat si poradit, než tápat a experimentovat. Pokožka vám přešlapy jen tak neodpustí.

Doporučení kosmetičky Renaty Bílé:„Ideální volbou je péče s vysokou koncentraci aktivních látek, jako jsou hydroxykyseliny, rostlinné výtažky a jedinečné čistící složky k odstranění nečistot z pleti. Působí velmi účinně na řešení různých nedostatků. Já pracuji například s antioxidačním sérem C E Ferulic, které je určeno pro všechny typy pleti.

Dalším krokem jsou korekční produkty, jež tvoří reparativní, projasňující a exfoliační složky, které pomáhají zlepšit nedostatky pleti. Nesmíme zapomínat ani na hydrataci a samozřejmě na dostatečnou ochranu před UVA/UVB zářením.

Zdroj: Za vrásky nemůže jen genetika. Klíčem k úspěchu je dobře zvolená péče

Dostupné z: https://www.idnes.cz/onadnes/moda/starnuti-pleti-vrasky-pece-o-plet-kosmetika.A230619_225526_jpz-krasa-moda_skld

  ⸻  
6.5.2024
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.