LC Anděl Lifestyle

Laser na stresovou inkontinenci

Stává se vám často, že když, kýchnete nebo zvedáte něco těžšího, dojde k nechtěnému úniku moči? 

Stává se vám často, že když dobíháte autobus, zakašlete, kýchnete nebo zvedáte něco těžšího, dojde k nechtěnému úniku moči? Patrně vás trápí stresová inkontinence moči, která může vzniknout v souvislosti s těhotenstvím a porodem, dále u žen s vyšší hmotností a dědičnou predispozicí, na vině mohou být též hormonální vlivy nebo přibývající věk.

V první řadě je třeba posílit svaly pánevního dna, a pokud pravidelné cvičení pod vedením fyzioterapeuta nepomáhá, přichází na řadu jiné možnosti, včetně laserové terapie. Tepelným působením laseru se speciální gynekologickou koncovkou se podporuje tvorba kolagenních vláken v pochvě, zvyšuje se pružnost tkáně a zpevňuje se poševní sliznice a podslizniční vazivo. Laser ovlivňuje struktury i v okolí močové trubice a novotvorba kolagenních vláken při opakovaném ošetření podporu je i vazivo pod svalovinou močové trubice. Podle MUDr. Kamily Nouzové z pražského Laserového centra Anděl tento zákrok na rozdíl od urogynekologických operací nevyžaduje hospitalizaci ani anestézii, trvá přibližně 30 minut a aby byl efekt dostatečný, je vhodné jej absolvovat několikrát, s odstupem jednoho měsíce a proceduru zopakovat po roce. Doporučuje se pro mírné a střední formy stresové inkontinence, podrobnější informace vám sdělí na klinice.

Médium- Můj Svět
Text- Marcela Škardová

Časopis Můj Svět
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Kamila Nouzová
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.