LC Anděl Lifestyle

Botulotoxin do rtů

Pro ošetření rtů je vhodnější dermální výplň

Botulotoxin se nepoužívá na rty, maximálně při korekci vrásek nad horním rtem. Aplikace botulotoxinu do rtů může způsobit ztrátu svalové kontroly, což může vést k nežádoucím vedlejším účinkům, jako jsou potíže s mluvením, pitím a jídlem.


Botolotoxin, známý také jako botulotoxin typu A, je neurotoxinový protein, který se běžně používá k léčbě svalových křečí a migrén. V estetické medicíně se botulotoxin běžně používá ke zmírnění vrásek, které jsou způsobeny opakovanými svalovými kontrakcemi. Tyto vrásky se obvykle vyskytují v oblastech, jako je čelo, glabela a kolem očí. Injekcí botulotoxinu do těchto svalů dojde k jejich uvolnění, což má za následek hladší a mladistvější vzhled.


Místo botulotoxinu se proto ke zlepšení vzhledu rtů běžně používají dermální výplně. Výplně jsou vyrobeny z kyseliny hyaluronové, přirozeně se vyskytující látky v lidském těle. Fungují tak, že kyselina hyaluronová na sebe váže vodu a tak rtům dodávají požadovaný objem a tvar. Kromě modelace rtů lze pomocí výplně vyhladit i vrásky v oblasti horního rtu a jemné vrásky kdekoliv v obličeji nebo zvýraznit kontury obličeje.


Před podstoupením jakéhokoliv ošetření je důležité poradit se s vaším dermatologem, abyste se ujistili, že je bezpečné a vhodné pro vaše individuální potřeby.

LC Anděl
  ⸻  
6.5.2024
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.