LC Anděl Lifestyle

Žilky na lýtkách

Popraskané cévky na nohou být čistě estetickým problémem, ale též první známkou vážnějšího žilního onemocnění. Velký vliv má genetická dispozice, ale situaci zhoršuje i působení ženských hormonů.

Popraskané cévky na nohou být čistě estetickým problémem, ale též první známkou vážnějšího žilního onemocnění. Velký vliv má genetická dispozice, ale situaci zhoršuje i působení ženských hormonů. Důležitá je prevence, pravidelný pohyb se zapojováním nožní pumpy-nejlépe třeba při jízdě na kole. Dvakrát ročně udělejte vždy na tři měsíce výživnou kůru potravinovými doplňky podporujícími pevnost žilní stěny. Pokud máte navíc sklon k otokům nohou, noste kompresivní podkolenky či punčochy. Samotné popraskané cévky nan nohou doporučuji ošetřit cévním laserem. K laserovému zákroku jsou vhodné cévky červené nebo červenofialové ideálně do průměru jeden mm. Zákrok minimálně bolestivý a rychlý, řádově minutový. Většinou je nutné jej po šesti týdnech opakovat k dokonalému výsledku. U cévek většího průměru je vhodné provést injekční sklerotizaci, popřípadě pak chirurgický zákrok.

Médium: Maminka: 8/21. CNC, 2021. ISSN 1213-5100.

Časopis Maminka
  ⸻  
18.11.2022
MUDr. Edita Nováková
  ⸻  
18.11.2022

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.