LC Anděl Lifestyle

Laserová depilace není IPL

Intenzivní pulzní světlo (IPL) funguje na jiné bázi než laser a tak je zpravidla potřeba opravdu hodně opakování.

Na trhu se vyskytuje nespočet metod k odstranění nežádoucího ochlupení. Nejčastěji se lze setkat právě s intenzivním pulzním světlem (IPL), který bývá chybně označován za laser. Intenzivní pulzní světlo (IPL) funguje na jiné bázi než laser a tak je zpravidla potřeba opravdu hodně opakování. Vícero opakování ale nezaručuje ovšem stejně tak kvalitní výsledek, jako při použití depilačního laseru.

LASEROVÁ DEPILACE

Laserová depilace se ve většině případů provádí alexandritovým laserem Candela GentleLase®, jelikož je patentována FDA (obdoba SÚKL v USA) jako prokazatelně účinná. Jak přesně laserová depilace funguje? Laser vysílá paprsek a ten "cestuje" po jednotlivých chloupcích až k vlasovým cibulkám. Ve vlasových cibulkách dochází k jejich tepelné destrukci a tak chloupky nemají zkrátka odkud růst. Tepelná destrukce cibulek není okamžitá, jelikož ne všechno ochlupení je v růstové fázi. V růstové fázi je chloupek ještě pevně "uchycen" v cibulce a tak může dojít k její destrukci pomocí laserového paprsku. Ovšem při každém ošetření dochází k tepelné destrukci chloupků. Aby výsledek byl co nejlepší je vhodné ošetření podstoupit vícekrát obzvláště u velmi světlého ochlupení. Celkově je ošetření velmi rychlé a díky dynamickému chlazení pokožky při jednotlivých laserových impulzech, takřka bezbolestné.

Které oblasti lze ošetřit?

Ošetřit lze v podstatě jakoukoliv oblast těla. Ovšem ošetřit nelze výrazně snědá, opálená, tetovaná pokožka a sliznice (při depilaci intimních partií), jelikož samotný laser je orientován na pigment. Proto i depilace světlých chloupků zcela bez pigmentu je problematická.

MUDr. Edita Jatšová
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Edita Nováková
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.