LC Anděl Lifestyle

Proč po 50 rostou chlupy tam, kde nemají, co jsou pigmentové skvrny a dá se s tím vším něco dělat?

Právě čas totiž může za to, že největší orgán našeho těla už začíná být po čtyřicítce trochu unavený a nestíhá účinně odrážet všechny útoky, které se na něj valí.

Po padesátce by si žena měla rozmyslet, zda bude mít zadek, anebo vrásky, říkají s nadsázkou odborníci na krásu. To však nejsou jediné atributy přibývajícího věku, s nimiž se musí ženy – ale nejen ony - potýkat. Jako by to nestačilo, kromě vrásek se na pokožce začínají objevovat další prapodivné útvary.

Za všechno může čas. Tak zní slova dávného hitu, který sice neopěvoval krásy pokožky, ale do tématu se refrén trefil přesně. Právě čas totiž může za to, že největší orgán našeho těla už začíná být po čtyřicítce trochu unavený a nestíhá účinně odrážet všechny útoky, které se na něj valí. A to se na pokožce samozřejmě odrazí. Viditelné je to hlavně na rukou a obličeji, tedy místech, jež bývají nejčastěji vystavena slunci. Ano, myslíme ty otravné hnědé skvrny, jimž se říká tak nepěkně – stařecké.

Stařecké skvrny

Můžete znát také pojem jaterní, ale s tímto orgánem nemají opravdu nic společného. „Dříve se myslelo, že jde o zhoršenou funkci jater, proto se skvrnám říkalo jaterní,“ vysvětluje v nové epizodě podcastu MUDr.ování dermatoložka Gréta Wohlová s tím, že z hlediska medicíny jde o zvýšenou produkci kožního barviva melaninu. Vyzmizíkovat se tyto skvrny dají. Podle dermatoložky dobře fungují krémy, které skvrnu vybělí, nebo lasery schopné melanin rozbít. „Pokud ale nedodržíme důsledně fotoprotekci, objeví se skvrny znovu,“ varuje dermatoložka.

Zdroj: Proč po 50 rostou chlupy tam, kde nemají, co jsou pigmentové skvrny a dá se s tím vším něco dělat? [online].

Dostupné z: https://www.prozeny.cz/clanek/zdravi-mudr-ovani-mudrovani-chlupy-bradavicky-alergie-aneb-kdyz-je-pokozka-unavena-85191

  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Gréta Wohlová
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.