LC Anděl Lifestyle

Pleť v těhotenství

Těhotenství vás změní. Ale jen načas

Těhotenství vás změní. Ale jen načas

Hlásí se třeba pigmentovými skvrnami nebo projevy akné. Pleť v těhotenství si „dělá, co chce” a obvykle ženy příliš nezkrásní.

„Na pleť působí všechny hormonální a imunologické změny, ale u většiny žen jsou fyziologické a je třeba říct, že časem vymizí,” uklidňuje nastávající maminky dermatoložka Edita Jatšová z Laserového centra Anděl. Takže až vás patřičně vyděsí třeba tzv. „těhotenská maska”, berte ji jako něco přechodného.

„U třetiny žen nějaké změny mohou přetrvávat i po porodu, ale vše se dá později řešit za pomoci laseru nebo pulzního světla,” popisuje lékařka.

Základ není drahý krém

Aby byla pleť co nejhezčí a eventuelní následky těhotenství co nejmenší, nemusíte rozbíjet prasátko a kupovat speciální přípravky či krémy. Základ je prostý:

„Hlavně by se těhotné měly vyhýbat sluníčku a důsledně používat sunblock přípravky hlavně na obličej,” doporučuje Edita Jatšová. „Nejsem fanda drahé a ‚zázračné' kosmetiky. Doufat v to, že se vzácné složky nějakého krému dostanou opravdu hluboko do pokožky a stav pleti dramaticky změní, je pro mě spíše Science Fiction.”

Celý článek a video naleznete zde

Zdroj: Maminka: Pleť v těhotenství: Nic moc, ale místo vlasů bude hříva. Jak to vidí dermatoložka? [online]. [cit. 2021-8-31]. Dostupné z: https://www.maminka.cz/clanek/video-plet-v-tehotenstvi-nic-moc-ale-misto-vlasu-bude-hriva-jak-to-vidi-dermatolozka

Text: Tereza Víchová

Časopis Maminka
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Edita Nováková
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.