LC Anděl Lifestyle

Pevná pleť bez vrásek i hezčí nos

Základem spokojeného života je mít ráda sama sebe. Mnoho žen ale v tomto ohledu zaostává. 

Základem spokojeného života je mít ráda sama sebe. Mnoho žen ale v tomto ohledu zaostává. Při pohledu do zrcadla je přepadají spíše negativní emoce. A to hlavně s přibývajícím věkem. Není však nic snazšího, než své kráse trochu vypomoci.

Snad každá žena má námitky vůči svému vzhledu. I ty největší krásky vám ochotně popíšou sérii svých nedostatků. Ať už jde o úzké rty, větší nos, příliš jemné vlasy či hlubší vrásky.

Smířit se s nedokonalostí není pro mnohé tak jednoduché. A právě z tohoto důvodu některé dámy vyhledají odbornou pomoc a svěří se do rukou odborníků na krásu. Svět estetické medicíny je totiž mocný, umí doslova čarovat, někdy i bez nutnosti skalpelu.

Botox versus kyselina hyaluronová

Aplikace botulotoxinu (botoxu) či kyseliny hyaluronové patří mezi vůbec nejpopulárnější „zákroky“, které den co den podstupují tisíce žen z celého světa. Předností obou těchto látek je, že umí potlačit zub času v podobě ochabujících kontur ve tváři a přibývajících či prohlubujících se vrásek. Kyselina hyaluronová dokáže ale i něco navíc.

Pro krásu i zdraví

Kyselinu hyaluronovou znáte především z kosmetického průmyslu. Je nedílnou složkou většiny pečujících krémů a sér. Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a mimo jiné zabraňuje tvorbě vrásek. Hlavním posláním kyseliny hyaluronové ovšem je zadržovat vodu v různých tkáních pokožky, tím tak napomáhá k její tolik potřebné hydrataci, vyplnění a vypnutí.

Bohužel postupem věku se množství kyseliny hyaluronové v těle snižuje. Konkrétně se tak začíná dít okolo 25. roku života. Postupem času tak lze pozorovat změny na kůži a více vrásek, objevují se i problémy spjaté s pohybovým aparátem, především klouby, nehty a vlasy. Kyselina hyaluronová tak má opravdu významný vliv na vzhled a fungování celého lidského těla.

Jehlou k hezčímu nosu

Aplikace kyseliny hyaluronové je přínosná v jakékoliv podobě, včetně injekčního použití. „V estetické medicíně se kyselina hyaluronová používá hlavně v injekční aplikací implantátů – výplní, které vyplňují vrásky, prohlubně, upravují tvar rtů,“ vysvětluje Gréta Wohlová, korektivní dermatoložka z Laserového centra Anděl.

„Mohou dodávat objem v místech, kde při stárnutí obličeje dochází k jeho úbytku, lze tak modelovat tvar nosu i spodní čelisti. Aplikuje se ve formě gelu různé hustoty,“ dodává lékařka.

Injekční použití kyseliny hyaluronové má kromě vizuálního benefitu další velké plus. „Do jemných povrchových vrásek se aplikují řidší materiály kyseliny hyaluronové, které se odbourávají během několika měsíců. Husté materiály, které se aplikují do hloubky, kde dodávají objem či modelují tvar, mají trvanlivost dva roky,“ popisuje princip injekčního použití kyseliny hyaluronové korektivní dermatoložka Gréta Wohlová.

„Neznamená to ale, že by po uplynutí této doby musela být výplň aplikována znovu. Při odbourávání kyseliny hyaluronové v tkáních dochází k novotvorbě vlastního kolagenu, efekt proto může trvat podstatně déle,“ připomíná.

Pomocí výplní kyseliny hyaluronové proto lze docílit nejen mladšího vzhledu, ale také úpravy různých částí na tváři. „Můžeme jejím prostřednictvím například přizvednout špičku nosu a podobně. Stejně jako plasticko-chirurgické zákroky v oblasti nosu, má i aplikace kyseliny hyaluronové do této oblasti svá omezení a hlavně rizika, proto by měl vždy být prováděn lékařem, který má znalosti o anatomii, umístění svalů a cév v oblasti obličeje,“ upozorňuje Gréta Wohlová.

Zdroj: Pevná pleť bez vrásek i hezčí nos. To vše nabízí kyselina hyaluronová. Ona dnes [online]. [cit. 2022-05-23].

Dostupné z: https://www.idnes.cz/onadnes/moda/kyselina-hyaluronova-plet-vrasky-modelace-nosu.A220506_141354_jpz-krasa-moda_skld

Ona Dnes
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Gréta Wohlová
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.