LC Anděl Lifestyle

I když se dnes pigmentace dají odstranit lasery, pokud se člověk vystavuje UV záření, všechny druhy skvrn se vrací

Hostem pořadu O všem byla doktorka Gréta Wohlová, která si s Hanou Vítkovou povídala o problémech s pletí a jak jim nejen v letním období předcházet.

Péče o pleť

"Péče o pleť je důležitou součástí našeho denního rituálu. Správné čištění a hydratace jsou klíčové pro zachování zdravé a krásné pleti. Nezapomínejte také na ochranu před slunečními paprsky a dbání na zdravou stravu. S těmito základními kroky můžete udržovat pleť v optimálním stavu."

Jak se mají o pleť starat muži?

Pokožka mužů a žen je podobná a může vykazovat podobné problémy, jako jsou suchá pokožka, akné nebo vrásky. Základní péče o pleť, jako je čištění, hydratace a ochrana před sluncem, je důležitá pro obě pohlaví.

Proč mají opalovací krémy maximální ochranu SPF 50+ ?

Označení SPF (Sun Protection Factor) nad 50+ by mohlo vytvořit nesprávný dojem, že opalovací krém s ještě vyšším číslem poskytuje výrazně lepší ochranu před slunečním zářením, než je skutečnost. Ve skutečnosti je účinnost opalovacích krémů s SPF 50+ již velmi vysoká, a další zvýšovaní hodnoty SPF nemá až tak velký dopad na zvyšování ochrany.

Například opalovací krém s SPF 30 blokuje přibližně 97% UVB záření, zatímco opalovací krém s SPF 50+ blokuje přibližně 98% UVB záření. Jakmile dosáhnete hodnoty SPF kolem 50 nebo 50+, nárůst ochrany již tak výrazně nestoupá.

  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Gréta Wohlová
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.