LC Anděl Lifestyle

Co pomůže na padání vlasů po porodu ?

Padání vlasů po porodu je obvykle zcela běžným jevem

Vzhledem k tomu, že vlasy jsou vnímány jako součást ženské krásy, je jejich vypadávání ve větším množství nejen nežádoucí, ale dokáže i vyděsit. Pravdou je, že padání vlasů po porodu je obvykle zcela běžným jevem, postihuje až 90 % maminek. Naštěstí po pár měsících zpravidla sám odezní. Ztrátu vlasů lze zmírnit správnou péčí a vhodnou stravou.

Proč mi hodně padají vlasy ?

Vlasů se týká zejména velký nárůst hormonu progesteronu během těhotenství. Stane se tak, že vlasy, kterým by již za normálního tělesného stavu bylo předurčeno vypadnout, se díky progesteronu udrží mnohem déle. Některé ženy se proto v těhotenství mohou chlubit zvětšeným objemem a zdravějším vzhledem účesu, vlasy rychleji rostou a mohou být silnější.

Po porodu však dochází ke zlomu, protože ženské tělo se pomalu vrací zpět do stavu před těhotenstvím. Hladina progesteronu klesá a s tím hlavu opouštějí vlasy, jejichž životnost byla již dávno překročena.

Odhaduje se, že denně vypadne člověku okolo stovky vlasů, což se právě po uplynutí prvních poporodních měsíců může až ztrojnásobit. Extrémní padání vlasů může být děsivé, nicméně se obvykle jedná o naprosto běžnou věc.

Jak dlouho padání trvá ?

Ke zvýšenému řídnutí vlasů dochází okolo třetího a čtvrtého měsíce po porodu. Než se hladina hormonů srovná a vlasový cyklus se vrátí do stavu před těhotenstvím, může nepříjemný pocit z nadměrného vypadávání ženu několik týdnů potrápit. Obecně by však to nejhorší období mělo být zažehnáno do tří měsíců od začátku zvýšeného vypadávání.

Okolo jednoho roku dítěte už by měl být problém na ústupu a do dalšího půl roku by měla žena zaznamenat podrost vlasů a stav jako před početím. Ve většině případů se jedná o dočasnou situaci, kterou není potřeba nijak léčit. Existují bohužel i výjimky, které již nebudou mít účes v tak kvalitním stavu, jako tomu bylo před těhotenstvím.

Zdroj : Co pomůže na padání vlasů po porodu?[online].  

Dostupné z: https://www.emimino.cz/encyklopedie/padani-vlasu/

eMimino.cz
  ⸻  
21.2.2024
MUDr. Naděžda Vojáčková
  ⸻  
21.2.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.