LC Anděl Lifestyle

Cesta za plnými rty nebyla nikdy lehčí

V případě, že nechcete den co den rty vylepšovat, je zde řešení v podobě výplní. 

V případě, že nechcete den co den rty vylepšovat, je zde řešení v podobě výplní. Ženy se často tohoto kroku obávají, aby jim nevznikl známý „kačeří pysk“. Ten však není nutností, často je za ním nesprávná volbou estetického zákroku či kliniky.

„K výše zmíněnému efektu dochází aplikací nadměrného množství nevhodného materiálu špatnou technikou. Mnohdy stačí rty ošetřit velmi malým množstvím kyseliny hyaluronové, která tím, že váže vodu, dokáže zabezpečit dokonalou hydrataci rtů na dlouhou dobu,“ vysvětluje Edita Jatšová, korektivní dermatoložka z Laserového centra Anděl.

Rada korektivní dermatoložky Edity Jatšové:

„Obecně lze výplňové materiály rozdělit na plně vstřebatelné a na materiály, které se vstřebávají jen částečně nebo velmi dlouho, případně jsou úplně nevstřebatelné. U každé aplikace mohou nastat komplikace, u materiálů, které nejsou plně vstřebatelné jich můžeme očekávat podstatně více. Pro nejvíce přirozený efekt je vhodné sáhnout po implantátu z čisté kyseliny hyaluronové. To je látka, která se v kůži normálně vyskytuje a je vyrobena genetickým inženýrstvím. Nemusí se tedy testovat předem eventuální alergická reakce.

Tip: Je dobré mít na paměti, že horní ret by měl být orientačně o třetinu menší než ret spodní.

Netlačte na pilu

Pokud najdete správného lékaře, může vylepšení rtů vypadat velmi pěkně a líbivě. Nicméně nečekejte zázraky a nesnažte se za každou cenu dosáhnout maximálního zvětšení.

„Výplně rozdílnými materiály s kyselinou hyaluronovou jsou vhodné prakticky pro všechny typy rtů. Nelze ovšem z velmi malých rtů vykouzlit velké rty, aniž by to vypadalo nápadně. U velmi malých rtů je vhodnější se spíše pokusit o lehké dodání objemu v červeni rtů,“ doporučuje Edita Jatšová. Vždy proto dbejte na radu ošetřujícího lékaře.

výplně rtů mají delší výdrž, nepočítejte s tím, že podstoupíte jeden zákrok a plné rty vám vydrží do konce života. Orientačně se dá říci, že se látka odbourá přirozenými mechanismy během 2 až 18 měsíců v závislosti na zvoleném materiálu a individuálních odlišnostech každého organismu.

Velkou výhodou během tohoto období je skutečnost, že dochází k velmi intenzivní regeneraci pokožky v ošetřené oblasti, navození novotvorby kolagenu a dokonalé hydrataci hlubokých kožních vrstev. Efekt zlepšení kvality pokožky může přetrvávat někdy dokonce řádově roky.

Zdroj: Tajemství smyslné krásy. Cesta za plnými rty nebyla nikdy lehčí [online].

Dostupné z: https://www.idnes.cz/jenprozeny/krasa-moda/plne-rty-jak-na-to-pece-liceni-vypln-korektivni-dermatologie.A221024_135511_jpz-krasa-moda_skld

iDnes.cz
  ⸻  
6.5.2024
MUDr. Edita Nováková
  ⸻  
6.5.2024

Další články

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.