Odstranění mimických vrásek

Botulotoxin se využívá zejména při řešení těchto problémů:

Aplikace botulotoxinu je velmi jednoduchá, účinná a elegantní. Metoda spočívá v oslabení činnosti mimických svalů, které se zúčastňují na tvorbě mimických vrásek. Korekce mimických vrásek botulotoxinem se těší velké oblibě nejenom u žen, ale v poslední době i u mužů.

Kdy začít s botulotoxinem?

Vznik vrásek je dán geneticky, senilní atrofií kůže, presenilní atrofií, která je způsobena chronickými vlivy UV záření, gravitací, životním stylem a aktivitou obličejových svalů.

Mimické vrásky se mohou objevit i v mladém věku, v tomto případě se botulotoxin aplikuje preventivně, aby se vrásky neprohlubovaly. Při preventivním používání botulotoxinu dlouhodobě zabráníme vzniku mimických vrásek.

Postup zákroku

Terapeuticky je využíván botulotoxin typu A, který byl připraven v roce 1979 a v roce 1989 byl schválen FDA jako bezpečný lék. První studie o ovlivnění mimických vrásek v obličeji byly publikovány v roce 1991.

Provedení tohoto zákroku je pro pacienta velmi snadné. Botulotoxin se aplikuje tenkou inzulinovou stříkačkou a jehličkou do mimických svalů v místech vrásek, které chceme vyhladit. Nejčastěji se aplikuje do vrásek na kořeni nosu, na čele a kolem očí. V těchto místech je zákrok považován za bezpečný a kosmeticky vyhovující. Méně často se botulotoxin využívá k řešení vrásek v oblasti horního rtu, na krku a v dekoltu.

Efekt

Nástup vyhlazování vrásek probíhá zhruba 2 týdny. Doba trvání účinku je obvykle 4 – 6 měsíců. Po opakovaných aplikacích se efekt prodlužuje.

V případě, že jsou vrásky velmi hluboké a kůže vykazuje i jiné známky stárnutí, je vhodné kombinovat tuto metodu např. s kožními implantáty

Doba hojení

Aplikace botulotoxinu neomezí vaše pracovního nasazení. Místo zákroku je tvořeno pouze vpichem a hojí se velmi rychle. Zákrok má jen minimální riziko vedlejších účinků.

Ceník odstranění mimických vrásek botulotoxinem

Vstupní konzultace s lékařem 400 Kč
Cena za ošetření podle lokality: vrásky mezi obočím 2 300 - 2 875 Kč
Cena za ošetření podle lokality: vrásky na čele 1 725 - 2 875 Kč
Cena za ošetření podle lokality: vrásky v okolí očí 2 300 - 4 600 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Pleť před botoxem
Pleť po botoxu

Objednejte se

Vyplňte formulář vpravo a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Telefonický kontakt

Můžete také zavolat na telefonní číslo +420 222 230 320, +420 602 602 226
(po – pá, 9 – 19 hod).