Odstranění mimických vrásek

Botulotoxin se využívá zejména při řešení těchto problémů:

Aplikace botulotoxinu je velmi jednoduchá, účinná a elegantní. Metoda spočívá v oslabení činnosti mimických svalů, které se zúčastňují na tvorbě mimických vrásek. Korekce mimických vrásek botulotoxinem se těší velké oblibě nejenom u žen, ale v poslední době i u mužů.

Kdy začít s botulotoxinem?

Vznik vrásek je dán geneticky, senilní atrofií kůže, presenilní atrofií, která je způsobena chronickými vlivy UV záření, gravitací, životním stylem a aktivitou obličejových svalů.

Mimické vrásky se mohou objevit i v mladém věku, v tomto případě se botulotoxin aplikuje preventivně, aby se vrásky neprohlubovaly. Při preventivním používání botulotoxinu dlouhodobě zabráníme vzniku mimických vrásek.

Postup zákroku

Terapeuticky je využíván botulotoxin typu A, který byl připraven v roce 1979 a v roce 1989 byl schválen FDA jako bezpečný lék. První studie o ovlivnění mimických vrásek v obličeji byly publikovány v roce 1991.

Provedení tohoto zákroku je pro pacienta velmi snadné. Botulotoxin se aplikuje tenkou inzulinovou stříkačkou a jehličkou do mimických svalů v místech vrásek, které chceme vyhladit. Nejčastěji se aplikuje do vrásek na kořeni nosu, na čele a kolem očí. V těchto místech je zákrok považován za bezpečný a kosmeticky vyhovující. Méně často se botulotoxin využívá k řešení vrásek v oblasti horního rtu, na krku a v dekoltu.

Efekt

Nástup vyhlazování vrásek probíhá zhruba 2 týdny. Doba trvání účinku je obvykle 4 – 6 měsíců. Po opakovaných aplikacích se efekt prodlužuje.

V případě, že jsou vrásky velmi hluboké a kůže vykazuje i jiné známky stárnutí, je vhodné kombinovat tuto metodu např. s kožními implantáty

Doba hojení

Aplikace botulotoxinu neomezí vaše pracovního nasazení. Místo zákroku je tvořeno pouze vpichem a hojí se velmi rychle. Zákrok má jen minimální riziko vedlejších účinků.

Ceník odstranění mimických vrásek botulotoxinem

Vstupní konzultace s lékařem 400 Kč
Cena za ošetření podle lokality: vrásky mezi obočím 2 300 - 2 875 Kč
Cena za ošetření podle lokality: vrásky na čele 1 725 - 2 875 Kč
Cena za ošetření podle lokality: vrásky v okolí očí 2 300 - 4 600 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Ceny jsou uvedeny pro vaši orientaci, knečná cena závisí na množství použitého materiálu.

Pleť před botoxem
Pleť po botoxu

Objednejte se

Vyplňte formulář vpravo a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Telefonický kontakt

Můžete také zavolat na telefonní číslo +420 222 230 320, +420 602 602 226
(po – pá, 9 – 19 hod).